Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mokřady - přednáška

V pořadí již třetí přednáška na Gymnáziu a SOŠ v Moravských Budějovicích se uskutečnila 14. května 2009 a nesla téma Voda v krajině. Pozvání přijal RNDr. Ivo Přikryl, odborný vedoucí Sítě environmentálních informačních a poradenských center pro péči o mokřady a vodu v krajině (ENKI, o.p.s.), aby tuto problematiku přiblížil více jak dvaceti studentům semináře z biologie i dalším zájemcům. Jak sdělil přednášející Ivo Přikryl: „Tyto oblasti představují přirozenou zásobárnu vody v krajině a jsou domovem velkého množství druhů rostlin a živočichů. Mnohé z nich jsou chráněné a vzácné. Přestože jsou mokřady považovány za vysoce cenné biotopy, jejich počet i rozloha ubývá“.

Během prezentace a fundovaného výkladu byli studenti seznámeni s charakteristickými vlastnostmi mokřadů a jejich funkcí, ukazateli jejich poškození, a také možností ochrany a nápravnými opatřeními.

Přednáška navazovala na stejnojmenou výstavu umístěnou v prostorách budovy gymnázia od dubna do května. Tentokrát šlo o sadu posterů ukazujících význam mokřadů a funkci vody v krajině s cílem motivovat a inspirovat širokou veřejnost k ochraně a obnově vodních biotopů v krajině.

 

Fotografie