Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajímavé odkazy

5. 12. 2008

http://www.flightradar24.com/ - pokud chcete vědět, které letadlo právě přelétá nad vašimi hlavami, otevřete si tuto webovou stránku. Jde o on-line monitorování civilního leteckého provozu na základě příjmu informací, které o sobě vysílá většina dopravních letadel. Stačí kliknout na žluté letadýlko a potřebné info se zobrazí po pravé straně. Pokud někdy vidíte nad hlavou letadlo, které ale není na radaru, pak se jedná o vojenské, nákladní nebo soukromé = nepoužívá systém ADS-B.

http://yourchildlearns.com/geography.htm - interaktivní mapa světa
http://www.photius.com/flags/flag_identifier.html - identifikátor vlajek států
http://www.quido.cz/stavby/stavby.html - stavby světa
http://www.quido.cz/priroda/priroda.html - divy přírody
http://www.staff.amu.edu.pl/~zbzw/glob/3GonW3.html - světová galerie obrázků, mapek, grafů

Film o tom, jak se vydělávají peníze z ničeho a jak vláda USA manipuluje s lidmi, aby přišla k majetku. Je to dlouhé, černobílé, ale je to opravdu zajímavé - Zeitgeist Addendum.

Zeitgeist - film Duch místa...Jak spolu souvisí náboženství, 11. září, finanční korporace a lidé, disponující jistým skrytým věděním, nedostupným širokým masám veřejnosti, která žije v iluzorním světě, honosně nazývaném "realita života"...


Vypočítej si věk, kterého se dožiješ http://clovekonline.cz/kalkulator-veku/

Chcete vidět, jak Američan vidí svět? Koukněte na http://theworld.nazory.eu/amerikanismus/svet-podle-ameriky.html

Planeta Země 3000 - unikátní projekt multimediální výuky o zajímavých státech světa, k dispozici jsou také ukázky mixů hudby a vidí

animace o Zemi http://www.classzone.com/books/earth_science/terc/navigation/visualization.cfm

Webové stránky horolezeckých nadšenců - http://www.ms.mff.cuni.cz/~jhum8111/hory/hory.html

Počítadlo obyvatel planety - přímo před vašima očima naskakují počty dalších a dalších obyvatel v nejlidnatějších státech světa.

Vyzkoušejte se: Co víte o Íránu?
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/blizky-vychod/clanek.phtml?id=327174

Sun Clock

Sun Clock - tak tohle je geniální. Jedná se o vydařenou didaktickou pomůcku  a současně i plnohodnotný spořič obrazovky, jehož instalace a přizpůsobení je navíc zcela nenáročné jak na paměť počítače, tak na schopnosti uživatele. Volně ke stažení.
Uživatelské uzpůsobení obnáší možnost definování místa povrchu Země, kde právě pobýváte. Děje se tak zadáním přesných souřadnic. Jednotlivé části programu budou poté přizpůsobeny nové lokalizaci. Rovněž můžete zvolit časové pásmo, zobrazování Juliánského kalendáře a další. A konečně lze pro celý program doinstalovat českou lokalizaci (překlad do českého jazyka).
Program vám nabízí volit mezi zobrazením mapy světa se stínováním denní a noční části, hvězdné oblohy tak, jak je viditelná z příslušného místa.
Jak to ztáhnout? Na webových stránkách si nejeďte až dolů na bílý obdélník a klikněte na To download Sun Clock nebo si program stáhněte zde.
Zeměpisné souřadnice Moravských Budějovic si nastavte na 49.05 a 15.80.
Chcete-li si doinstalovat českou verzi, pak si stáhněte tento soubor (klikněte pravým tlačítkem myši - uložit jako) a v nainstalovaném programu importujete do záložky Nastavení - Jazyky - Importovat jazykový soubor.

http://homepage.smc.edu/robinson%5Frichard/geologycentral.htm - naprosto úžasné animace např. o vzniku Země, písečných dun atd.

portál Evropské Unie

http://www.kompas.estranky.cz/ - zeměpisný web plný rekordů, kuriozit a cestování

http://www.geographynetwork.com/ - podívej se na mapu Marsu, Zemi v noci nebo mapu světa

http://hpiers.obspm.fr/ - údaje o zemské rotaci
http://www.jabo-net.com/heure.html - čas a teploty v různých místech světa